COACHES 2017

Coaches & Teams

 

Director of Football and Head of Coaching                                            Steve Mautone

FFV: State League 1 South East                              Seniors                   Marcus Stergiopoulos

FFV: State League 1 South East                              Senior Asst            David Gibson

FFV: State League 1 Reserves  South East          Reserves               George Prasinos

Bayside Vets                                                                Vets                       Andy Jewell

Bayside O35's                                                             Masters                  Ian Lynch

FFV:  Mens Metropolitan 4 South East                  Breakers                 Jim  Tracey

FFV: Mens Metropolitan 6 South East                  Crusaders              Jim Tracey

FFV: Women's State League 3 South                    Women's SL 2        Danielle Tracey

FFV: Women's State League 4 South                    Women's SL 4       Manuel Linares

FFV: Boys South 16B                                               Thunder                Zach Lemke  

FFV: Boys South 15C                                              Rebels                   Niall Morrissey 

FFV: Boys South 15D                                               Scorpions             Pablo Ulla

FFV: Girls South East 15/16C                                 Matildas                tba

FFV: Boys South 14A                                              Hotspurs                 Antun Vulic

FFV: Boys South 14E                                                Boomers              tba

FFV: Boys South 13A                                              Galaxy                Michael Pitinga

FFV: Boys South 13C                                               Cosmos                Paul Banks

FFV: Girls South East 13/14                                    Opals                   Adam Geri

FFV: Boys South 12 Kangaroos                            Eagles                   Con Bastikas

FFV: Boys South 12 Wallabies                               Falcons                  Ricky Slevin          

FFV: Girls South 12 Joeys                                    Diamonds                tba

FFV: Boys South 11 Kangaroos                           Wolves                   Ben Cacciotti

FFV: Boys South 11 Wallabies                                Tigers                Caylum Jardine

FFV: Boys South 11 Wallabies                               Panthers           Eddy McGarry

FFV: Boys South 11 Joeys                                    Bears                    Chris England  

FFV: Boys South 10 Kangaroos                         Raiders                   Daniel McCreery

FFV: Boys South 10 Joeys                                    Dragons                 Spiro

FFV: Boys South 10                                             Dolphins             Jordan Vines

FFV: Girls South Joeys                                        Saphires               Ashleigh Harvie

FFV: Boys South 9 Kangaroos                            Stringers                Con Batikas

FFV: Boys South 9 Kangaroos                           Mustang                  Neil Cornwall

FFV: Boys South 9 Wallabies                               Rockets                 Harry Stubbs

FFV: Boys South 9 Joeys                                    Vipers                     Yony Vella

FFV: Boys South 8                                               Orcas                     Justin May

FFV: Boys South 8                                               Zebras                    Tommy Bufalo

FFV: Boys South 8                                               Broncos                    Nick Chard

Bayside U7's                                                        Jets                  

Bayside U7's                                                        Hawks                   

Goalkick                                                                                                  Ben Sullivan

© Beaumaris Soccer Club